пʼятниця, 24 березня 2017 р.

Українська народна казка « Кобиляча голова»

УРОК ЧИТАННЯ

Мета: продовжити знайомити учнів з кращими зразками усної народної творчості ( казками ), вчити дітей визначати головну думку твору , засоби ,якими в творі досягається мета. Вправляти учнів у виразному читанні діалогів;розвивати усне мовлення;виховувати бажання допомагати людям.
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Асоціативний кущ « Усна народна творчість» 
           - Над якою темою працюємо протягом  останніх уроків читання?
- Твори яких жанрів належать до усної народної творчості?
Кожен із цих жанрів має свої особливості , а всі разом вони складають духовну культуру наших предків ,яку ми повинні вивчати. Бо недарма говориться :  хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього Сьогодні ми потрапимо у казку.
-          Що таке казка ?
2.Робота в групах.
Складіть прислів∙я  про казку


Казки маленькі , та розуму в них багато.
Казка вигадка , та в ній щось повчальне зрозумій.
3.Вікторина « З якої казки пісенька ?»
А) Я по коробу метений,
На яйцях спечений.
Я від баби втік,
І від діда втік,
Та і від тебе втечу  ( Колобок )

Гуси ,гуси, гусенята,
Візміть мене на крилята,
Та понесіть до батька…  ( Івасик Телесик )

Ой ви діточки ,козенята,
Відімкніться ,відчиніться!
Ваша матінка прийшла,
Молока вами принесла ( Вовк та козенята )

Мій котику , мій братику,
Несе мене лиска
За крутії гори,
За бистрії води,
Порятуй мене !  ( Котик і півник )

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1.Повідомлення теми і мети уроку
2. Читання казки вчителем.
3.Словникова робота:
А) читання пірамідок слів;
Б) читання за вчителем;
В) читання по рядах
4. Самостійне читання казки
5. Тестування з метою перевірки розуміння прочитаного
Тест
1.Дід і баба
А) були самотні;
Б) мали кожен свою дочку
2.Дідова дочка
А) все пряде
Б) цілий день спить
3.Баба сказала дідові
А) щоб він видав свою дочку заміж;
Б) щоб він повів кудись свою дочку ,щоб дурно хліба не їла
4.У лісовій хатці жила
А) кобиляча голова;
Б)Баба-Яга
5. Як поводилась дідова дочка у хатці
А) лягла спати;
Б) робила те ,що її просила кобиляча голова
6. Якою була поведінка бабиної дочки
А) не хотіла слухати кобилячої голови;
Б) все помила і поприбирала
6. Вправи на розвиток техніки читання
А)Гра  « Доповни речення»
·         Дідова ж дочка все пряде , а ….
·         Веде та й веде, ….
·         Прив∙язав колодочку …
·         Сидить вона собі ….
·          От як приїхали , а …..
·         А там …..
Б) Гра « Хто швидше» Слова – блискавки. Знайди речення , в яких є  ці слова
7.Характеристика дійових осіб
Баба – жадібна ,зла , заздрісна , жорстока.
Дід – безвольний , слабодухий.
Бабина дочка – лінива , зла ,.груба , брехлива
Дідова дочка – працьовита , добра.

8. Виразне читання діалогів
9. Робота за Світлофориком
ü  Скільки прохань було у кобилячої голови до дідової дочки ?
ü  Знайдіть у казці народний вислів.
ü  Складіть прислів∙я ( Робиш добро – не кайся , робиш зло – зла й сподівайся )
  
ІІІІ.  Підсумок уроку.
-          Що в казці схвалюється , а що – засуджується?
-          Чи можна назвати казку чарівною ?
-          Чому?

-           До кого з героїв казки відноситься прислів∙я , яке записане на дошці ?

Немає коментарів:

Дописати коментар